Bezpieczeństwo

Systemy alarmowe

Wzrastająca liczba przestępstw stwarza poczucie zagrożenia, skłaniając nas do poszukiwania metod ochrony. Pojawiające się coraz nowsze i większe zagrożenia stwarzają potrzebę tworzenia innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa. Stosowane środki bezpieczeństwa są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Odchodzi się już od ochrony fizycznej i mechanicznej zastępując rozbudowanymi systemami elektronicznymi.

Zadaniem systemów alarmowych jest wykrycie włamania lub sytuacji zagrożenia i zaalarmowanie odpowiednich służb lub właściciela. System alarmowy zniechęca do podjęcia prób kradzieży, a w przypadkach włamania pozwala zminimalizować jego skutki.

Właściwie zaprojektowany system alarmowy jest niezwykle istotnym elementem bezpieczeństwa każdego obiektu. Każdą instalację poprzedzamy szczegółową analizą potrzeb naszego klienta i oceną zagrożenia, uwzględniając jednocześnie specyfikę poszczególnych obiektów. Na tej podstawie przygotowujemy indywidualny projekt oraz ofertę odpowiadającą Państwa wymaganiom oraz potrzebom. W tym celu należy skontaktować się z nasza firmą i ustalić termin spotkania.

Instalacje alarmowe wykonujemy w mieszkaniach, domach, osiedlach, sklepach, biurach, magazynach i innych obiektach.

Każdy system alarmowy składa zwykle z następujących elementów:

 • centrali alarmowej wraz z obudową i akumulatorem,
 • manipulator/klawiatura (w wersji LED lub LCD),
 • czujek (ruchu, zbicia szkła, wibracyjne, magnetyczne tzw. kontaktronami),
 • sygnalizatora zewnętrznego (z własnym zasilaniem lub bez),
 • sygnalizator wewnętrzny.

Dodatkowo do centrali alarmowej można podłączyć:

 • czujki gazów (czadu – CO, gazu ziemnego – metanu, gazu ciekłego LPG, gazów usypiających),
 • czujki dymu (optyczne, termiczne, płomienia, itp.),
 • bariery liniowe,
 • czujki cieczy tzw. zalania,
 • nadajniki zdalnego sterowania,
 • układy sterowania,
 • moduły powiadomienia GSM, ethernet.

Instalacje alarmowe mogą być przewodowe oraz bezprzewodowe. Istnieje możliwość wykonania częściowo bezprzewodowo a w części przewodowo. Ogólnie rekomendujemy wykonywanie instalacji bezprzewodowych w miejscach gdzie ułożenie przewodów jest zupełnie niemożliwe. Czasem rozbudowujemy alarmy przewodowe o czujki bezprzewodowe w przypadku części obiektów oddalonych od głównego budynku tj. altanki.

W naszych instalacjach wykorzystujemy m.in. centrale alarmowe polskiej firmy Satel oraz czujki Risco, wiodącego izraelskiego producenta.

Telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa jest jednym z podstawowych środków technicznych dla zapewnienia zabezpieczenia technicznego obiektów, kontroli przejść i przejazdów oraz coraz częściej stosowana w przemyśle dla kontroli i nadzorowania procesów technologicznych, punktów załadunkowych itd. To nowe zastosowanie pozwala na pełniejsze i efektywniejsze sterowanie procesem produkcyjnym dając wymierne korzyści ekonomiczne.

W zakresie telewizji przemysłowej (CCTV) realizujemy inwestycje kompleksowo od przygotowania koncepcji i projektu do instalacji, wdrożenia i serwisowania. W zależności od wymagań Klienta i specyficznych uwarunkowań proponujemy indywidualne rozwiązania oparte o najnowsze technologie, w których wykorzystujemy urządzenia różnych dostawców. Realizujemy instalacje przewodowe oraz bezprzewodowe, zarówno analogowe jak i IP. Dla większych obiektów instalacji czy specyficznych wymagań Klienta instalujemy profesjonalne centra monitoringu.

Zakres realizowanych prac obejmuje:

 • Audyt infrastruktury budowlanej, technicznej i IT
 • Przygotowanie oferty dopasowanej do oczekiwań i infrastruktury Klienta
 • Realizacja inwestycji
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Wykonujemy instalacje zabezpieczenia mienia i ochrony osób m.in. w takich obiektach jak:

 • przedszkola i żłobki
 • szkoły
 • firmy
 • sklepy
 • boiska i stadiony
 • osiedla i parkingi

Posiadamy odpowiednie doświadczenie potwierdzone licznymi szkoleniami a także m.in. licencjami pracownika zabezpieczenia technicznego II-go stopnia wydawanych przez MSWiA, która uprawnia do projektowania i wykonywania technicznych systemów zabezpieczeń.

Domofony

DOMOFONY CYFROWE

Bardzo szybki rozwój elektroniki zaznacza swój wpływ i na systemach domofonowych. Klasyczne systemy domofonowe i wideodomofonowe odchodzą powoli w przeszłość. Zaawansowana technika cyfrowa znajduje coraz szersze zastosowanie w systemach domofonowych. Klasyczne panele bramofonowe z wieloma przyciskami są zastępowane klawiaturami cyfrowymi , zamiast wybierania numeru na klawiaturze można po prostu wybrać nazwisko z elektronicznego spisu adresowego. A system domofonowy może współpracować z centralką telefoniczną, systemem alarmowym, kontrolą dostępu, zapewniać łączność z portierem i wiele innych funkcji.

Domofony cyfrowe są urządzeniami dedykowanymi do instalacji wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych oraz modernizacji instalacji domofonowych.

Podstawową zaletą instalacji realizowanej w oparciu o urządzenia cyfrowe jest prostota okablowania (2 żyły) oraz funkcja zamka szyfrowego dla każdego z abonentów.

Standardowo kaseta rozmówna wyposażona jest w klawiaturę cyfrową z funkcją zamka szyfrowego oraz wyświetlacz. Opcją jest elektroniczny spis lokatorów i łączność zwrotna lub interkomowa.

Zastosowanie techniki mikroprocesorowej daje możliwość programowania wielu parametrów takich jak czas dzwonienia, czas oczekiwania na podniesienie słuchawki, czas działania elektrozaczepu lub zmianę kodu wejściowego.

Urządzenie abonenckie może być unifonem słuchawkowym lub głośnomówiącym.

W wykonaniu cyfrowym również są wykonywane instalacje wideodomofonowe czarno-białe lub kolorowe z możliwością zastosowania w systemie monitorów lub samych unifonów.

Przy systemach cyfrowych możliwa jest obsługa złożonych systemów składających się z kilku lub kilkunastu klatek schodowych posiadających własne moduły wywołania. Moduły wywołania pracują w trybie automatycznego przełączania. Możliwa jest hierarchiczna struktura systemu wywołań. Pierwsza klawiatura jest umieszczana przy bramie wjazdowej, następne przy wejściach na klatki schodowe. Prowadzenie rozmowy z modułu umieszczonego przy bramie wjazdowej z mieszkaniem na jednej z klatek nie wyklucza możliwości prowadzenia rozmów w obrębie innych klatek schodowych.