Instalacje RTV/SAT

Instalacje RTV/SAT

INSTALACJE TELEWIZJI ZBIORCZEJ NAZIEMNEJ – AZART

AZART (Abonencki Zestaw Anten Radiowo-Telewizyjnych lub Antena Zbiorcza Radiowo-Telewizyjna), instalacja zbiorcza – jest to system dystrybucji sygnału radia i telewizji w budynkach, gdzie używanych jest wiele odbiorników. Rozpowszechniony jest w szczególności w blokach mieszkalnych, dawniej również w szkołach.

W wielu kompleksach mieszkaniowych występują jeszcze stare zbiorcze instalacje AZART powszechnie budowane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Oferujemy remonty i przebudowy takich instalacji aby były one zgodne z obecnymi normami i wymogami lokatorów. Instalacje tego typu po modernizacji przez nasza firmę umożliwiają odbiór telewizji naziemnej analogowej i cyfrowej DVB-Toraz programów satelitarnych.

Oferujemy:

  • wykonanie, modernizacje, przebudowy, remonty instalacji AZART
  • przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne
  • doradztwo techniczne
  • wykonanie instalacji według naszego projektu lub projektu inwestora

INSTALACJE MULTISWITCHOWE RTV/SAT

Instalacje multiswitchowe, pozwalają na zbiorowy odbiór sygnałów naziemnych i satelitarnych. Sieć zbiorowa daje większą gwarancję poprawnego odbioru, ponieważ stosuje się w niej profesjonalny sprzęt. Większa antena satelitarna (przy multiswitchach należy stosować anteny min. 110 cm) posiada większy zysk, a zatem pozwala na poprawny odbiór nawet przy złej pogodzie. Ponadto instalacja zbiorowa eliminuje stosowanie anten indywidualnych na dachach i balkonach co korzystnie wpływa na estetykę budynku.

W naszych instalacjach wykorzystujemy przewody i sprzęt wiodących producentów tj. DIPOL, Terra, AXING, Inverto, TELKOM-TELMOR i wiele innych.